Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Pathfinder R51 VQ40DE – odpala i gaśnie, schemat elektryczny auta

Pathfinder R51 VQ40DE – odpala i gaśnie, schemat elektryczny auta

Cześć, mam peoblem z moim Pathfinderem, auto było w warsztacie na sprawdzeniu kół i trakcji. Po odebraniu auta, auto po starcie po killku sekundach gaśnie a teraz już przestało startować.

Nie pojawiają się żadne błędy w ECU. Sprawdzone zostało, że napięcie na świece jest male lub jego brak. Czasem się pojawia i silnik pracuje normalnie po kilku próbach startu. Wygląda na to jakby brakowało jakiegoś napięcia sterującego (przegnity lub nie dokręcoony kabel?). Brak błędów podejżewam jest dlatego, że brakuje jakiegoś napięcia sterującego sterownik. Niestety nie znalazłem nigdzie schematu elektrycznego. W autodacie nie ma tej wersji silnikowej 😕 jedyne co znalazlem to serwisówka ale ciężko się ją czyta –> http://pdf.textfiles.com/manuals/AUTOMOBILE/NISSAN/pathfinder/2005_Pathfinder/pg.pdf i pełniejszą wersje (ale z reklamami) –> https://cardiagn.com/nissan-pathfinder-r51-series-esm-electronic-service-manual/

Generalnie doszedłem do tego, że brakuje napięcia na pinie E119 (D2*E119W/18: IPDM E/R (intelligent power distribution module engine room)  strona 46 z pierwszego linku) który to załącza sterownik ale nie mogę znaleść gdzie to prowadzi dalej. Prawdopodobnie do sterownika „komfortu” ale nie jestem pewien. 

Moje pytanie jest takie czy ktoś z Was ma schemat elektryczny naszego auta?

pozdrawiam Fryderyk

 


Edytowane przez sq6oxf

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top