Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > J11 1.3 Dig-t Metaliczny dźwięk na zimnym i ciepłym silniku

J11 1.3 Dig-t Metaliczny dźwięk na zimnym i ciepłym silniku

Witam Forum,

Jest to mój pierwszy post, stąd prośba do Adminów o wyrozumiałość.

Pacjentem jest Nissan Qashqai J11 2021 1.3 Dig-t przebieg 34k. Od jakiegoś czasu zauważyłem podejrzane dźwięki dochodzące spod maski. Zaraz po odpaleniu zimnego silnika da sie usłyszeć metaliczne dźwieki, które delikatnie cichną po wyrownaniu się obrotów silnika po około 10 sek. Zaznaczam “delikatnie”, gdyż nadal są mocno słyszalne. Do tego dźwięk ten bywa czasem przerywany w sensie ustępuje na sekunde lub dwie po czym znowu go słychać. Stopniowe zwiększanie obrotów silnika nie powoduje zaniku tego “cykania”. Jedynie mocniejsze depnięcie na pedał gazu powoduje, że na 2-3 sek jest cisza. Jest to dobrze słyszalne na załączonych filmach.

Zimny

Rozgrzany : 

 

 

Z tematem walczy od 3 miesięcy ASO Nissana w Gdansku, ale widzę że nie maja na to pomysłu (albo może maja ale z jakiś przyczyn do tej pory tego nie ogarneli). W ASO podejrzewają wtryskiwacze, ale żeby je wymienić potrzebują niezbitych dowodów, a ponieważ nie wywaliło żadnych błędów chcą w jakiś magiczny sposób spreparować błąd wtrysków. Dziwna polityka, ale chodzi pewnie o jakieś rozliczenia za naprawę pomiędzy ASO a Nissanem.

Do tej pory panowie z ASO wyczyścili zawory dolotowe, gdyż rzekomo był na nich spory nagar. Oczywiście zabieg ten nie wpłynał na poprawe pracy silnika. Ręce mi już opadają i zwracam się z prośbą do Forumowiczów w nakierowaniu mnie (a także serwisu ASO) na jakiś sensowny trop.

Z góry dzięki za pomoc.

Tomek /Gdańsk

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top