Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Margot Robbie, aktorka nominowana do Nagrody Akademii, gwiazdą prezentacji samochodu Formuły E Nissana

Margot Robbie, aktorka nominowana do Nagrody Akademii, gwiazdą prezentacji samochodu Formuły E Nissana

Nissan zakończył cykl prezentacji samochodu Formuły E. Gwiazdą wydarzenia zorganizowanego w Los Angeles była Margot Robbie, reprezentująca firmę jako ambasador samochodów elektrycznych. W ten sposób Nissan rozpoczął fascynującą przygodę w mistrzostwach Formuły E ABB FIA.

Samochód, którym Nissan zamierza wystartować w Formule E, zadebiutował na Salonie Samochodowym w Genewie, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. W USA po raz pierwszy można go było zobaczyć na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku, natomiast w Los Angeles zorganizowano prezentację dla VIP‑ów.

W trakcie tego wydarzenia Margot Robbie opowiadała o swoich wrażeniach z jazdy samochodem elektrycznym w mieście, podkreślając przy tym, że rola ambasadora samochodów elektrycznych Nissana jest dla niej powodem do dumy.

Widziałam już wiele inicjatyw Nissana służących poprawie jakości powietrza w miastach i zapewnieniu bardziej sprawiedliwego dostępu do energii na świecie. A teraz to: fantastyczny nowy samochód Formuły E” — powiedziała. „Jestem bardzo ciekawa, jak pomoże on Nissanowi w dalszym rozwijaniu oferty samochodów elektrycznych oraz udostępnianiu nowych i atrakcyjnych technologii klientom z całego świata”.

Przystąpieniu Nissana do rywalizacji w ulicznych mistrzostwach samochodów elektrycznych towarzyszyła prezentacja samochodu Formuły E nowej generacji, w którym zastosowano zupełnie nowe, zaskakujące rozwiązania aerodynamiczne, a także nową konfigurację akumulatora i zespołu napędowego. Barwy samochodu są propozycją zespołu Globalnego Centrum Projektowego Nissana z siedzibą w Japonii.

Nissan jest pierwszą japońską marką motoryzacyjną zgłoszoną do Formuły E. Samochód jest najnowszym osiągnięciem w ramach programu Nissan Intelligent Mobility, czyli wizji firmy w zakresie zmiany sposobu prowadzenia pojazdów, źródła ich napędu oraz integracji ze społeczeństwem.

Nissan może uważać się za lidera, jeżeli chodzi o pomysłowość i innowacyjność technologii samochodu elektrycznego. Dotychczas firma sprzedała na całym świecie już ponad 300 000 egzemplarzy modelu LEAF. Zatem podjęcie wyzwania w Formule E to naturalny kolejny krok. Jesteśmy też dumni, że Margot Robbie pomaga nam dotrzeć z naszym przesłaniem do globalnego odbiorcy” — powiedział Daniele Schillaci, wiceprezes zarządu Nissan Motor Co., Ltd. „Inżynierowie Nissana opracowujący technologie do przyszłych samochodów elektrycznych naszej marki z niecierpliwością czekają na rozgrywki Formuły E. Fakt, że są one organizowane w największych metropoliach na całym świecie sprawia, że to doskonała okazja do promowania wizji Nissan Intelligent Mobility”.

Podobnego zdania jest Michael Carcamo, globalny dyrektor ds. sportów motorowych w firmie Nissan: „Udział Nissana w Mistrzostwach Formuły E ABB FIA stanowi dla firmy ważną platformę rozwoju technologii samochodu elektrycznego. Rozgrywanie wyścigów na tych samych ulicach, którymi użytkownicy Nissanów LEAF dojeżdżają do pracy, ma przełożenie na korzyści dla klientów. Będziemy mogli sprawdzić nasze samochody wyścigowe na zwykłych drogach, aby wyciągnięte wnioski wykorzystać później przy dopracowywaniu naszych elektrycznych modeli”.

W październiku ubiegłego roku Margot Robbie poinformowała o uruchomieniu trzech nowych projektów pilotażowych w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, których celem jest wykorzystanie umiejętności i pomysłowości pracowników Nissana z całego świata w przedsięwzięciach służących zapewnieniu dostępu do energii oraz niesieniu pomocy w obszarach dotkniętych klęskami żywiołowymi. Jeden z nich zakłada budowę mikrosieci elektroenergetycznych, które zapewnią energię lokalnym społecznościom w krajach rozwijających się, gdzie brakuje stabilnego dostępu do elektryczności. Kolejny projekt polega na nawiązywaniu współpracy z organizacjami działającym na terenach narażonych na klęski żywiołowe w celu poszukiwania sposobów niesienia pomocy w takich sytuacjach z wykorzystaniem technologii dostarczanych przez firmę Nissan.

Piąty sezon Formuły E rozpocznie się w grudniu 2018 roku i będzie rozgrywany w największych miastach świata, w tym w Nowym Jorku, Paryżu, Berlinie, Rzymie, Zurychu i Hongkongu.

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top