Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Nissan weźmie udział w wyścigach w 12 miastach na świecie w ramach piątego sezonu Formuły E

Nissan weźmie udział w wyścigach w 12 miastach na świecie w ramach piątego sezonu Formuły E

Zaczęło się odliczanie do debiutu Nissana w mistrzostwach stuprocentowo elektrycznych samochodów
Nissan weźmie udział w wyścigach w 12 miastach na czterech kontynentach w ramach piątego sezonu Mistrzostw Formuły E ABB.
Ogłoszono już lokalizacje wyścigów w pełni elektrycznych samochodów w sezonie 2018-19, wraz z nowym i innowacyjnym formatem serii. W sezonie rozegranych zostanie 13 wyścigów w 12 miastach, począwszy od Arabii Saudyjskiej w grudniu po lipcowy finał w Nowym Jorku. Pozostałe miasta to Berlin, Hongkong, Marrakesz, Meksyk, Monako, Paryż, Rzym i Zurych. Nie ogłoszono jeszcze, które chińskie miasto będzie gospodarzem wyścigu 23 marca.
Nissan, producent najlepiej sprzedającego się na świecie samochodu elektrycznego, Nissana LEAF, wykorzystuje wyścigowe mistrzostwa samochodów elektrycznych do zaprezentowania swojej strategii Nissan Intelligent Mobility. Kluczowym filarem tej idei poszukiwania zmian w podejściu do zasilania i prowadzenia pojazdów oraz ich integracji ze społeczeństwem jest elektryfikacja. Celem firmy jest zwiększenie sprzedaży samochodów elektrycznych do miliona rocznie do roku obrachunkowego 2022 — w tym samochodów z napędem wyłącznie elektrycznym oraz modeli z systemem e‑POWER.
Na ubiegłorocznym Salonie Samochodowym w Tokio Nissan zapowiedział start w Formule E. W marcu tego roku firma zaprezentowała barwy samochodu Formuły E na Salonie Samochodowym w Genewie.
Harmonogram tych niezwykłych wyścigów opracowano z myślą o rynkach, na których samochody elektrycznie idealnie sprawdzają się w jeździe miejskiej” — powiedział Michael Carcamo, globalny dyrektor ds. sportu samochodowego w firmie Nissan. „To właśnie jest wspaniałe w Formule E — ścigamy się po tym samych ulicach, po których kibice mogą codziennie jeździć swoimi Nissanami LEAF”.
W Formule E ludzie są w centrum wydarzeń — wyścigi odbywają się na ulicach miast, a nie na torze, gdzieś daleko poza aglomeracją”.
Oprócz zupełnie nowych samochodów Formuły E drugiej generacji kolejny sezon przyniesie także innowacyjne zmiany w formacie wyścigów.
Nowe samochody drugiej generacji będą przejeżdżały całą trasę wyścigu bez wymiany pojazdu na półmetku, jak miało to miejsce w poprzednich sezonach. Przez cały wyścig kierowcy dysponują mocą 200 kilowatów, ale w specjalnej strefie aktywacji mogą ją jednorazowo zwiększyć na pewien czas do 225 kW. Strefa ta będzie zaznaczona na torze, tak aby mogli ją zobaczyć kibice zgromadzeni na miejscu oraz przed telewizorami i monitorami komputerów.
Dwa tryby mocy będą wskazywane różnymi kolorami na innowacyjnym systemie LED mocowanym do kasków kierowców. Ponadto przełomowy system FANBOOST umożliwi kibicom głosowanie na ulubionego kierowcę. Trzej kierowcy, którzy zdobędą najwięcej głosów, otrzymają maksymalną moc 250 kW na krótki czas.
W piątym sezonie mistrzostw zrezygnowano ze stałej liczby okrążeń — każdy wyścig Formuły E trwa 45 minut plus jedno okrążenie.
 
Mistrzostwa Formuły E ABB FIA 2018‑19:
1. Ad-Dirijja*, Arabia Saudyjska, 15 grudnia 2018 r.
2. Marrakesz, Maroko, 12 stycznia 2019 r.
3. Lokalizacja do ustalenia, 26 stycznia 2019 r.
4. Meksyk, 16 lutego 2019 r.
5. Hongkong, 10 marca 2019 r.
6. Chiny, 23 marca 2019 r.
7. Rzym, 13 kwietnia 2019 r.
8. Paryż, 27 kwietnia 2019 r.
9. Monako*, 11 maja 2019 r.
10. Berlin, 25 maja 2019 r.
11. Zurych**, 9 czerwca 2019 r.
12. Nowy Jork, 13 lipca 2019 r.
13. Nowy Jork, 14 lipca 2019 r.
* Pod warunkiem homologacji toru
** Pod warunkiem homologacji toru i ostatecznej akceptacji przez władze miasta
###

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top