Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Błąd P0340 P0335

Błąd P0340 P0335

Z racji tego , że jest to mój pierwszy post chciałem przywitać serdecznie Wszystkich Forumowiczów. Proszę o wyrozumiałość jeżeli piszę nie w tym dziale co trzeba.

 Nabyłem Primerę 1,8 16V  z 2000r (przebieg 170tyś – oryginał , auto w jednych rękach od nowości)  od kolegi. Kolega w czasie użytkowania kilka miesięcy przed sprzedażą miał „książkowe” usterki wskazujące na rozciągnięcie  łańcucha.  Auto w trasie zgasło – błąd p0340 – wymiana czujnika -2 mieś spokoju. Znowu błąd czujnika tym razem P0335. Wymiana czujnika pomogła na tydzień. Auto do mechanika – diagnoza łańcuch – wymiana na oryginalny koszt coś koło 1000zł +robota.(w/g mechanika stary łańcuch był dłuższy tylko 3mm od nowego)  Pomogło na 2-3 mieś. i znowu problemy i wymiana czujników , która pomogła na chwilę. Kolega miał już dość , mechanik rozłożył ręce (z resztą nie jeden). Wziąłem za bezcen auto , bo szkoda go było oddać na złom (niezjeżdżone , dobrze wyposażone z działającą klimą) ale kumpel miał go już dość , bał się z domu wyjechać , bo coraz częściej wracał na holu. 

Obecnie auto odpali po nocy jak jest chłodniej na 2-3 min , gaśnie i nie odpala. Czujników mam już kilka (otrzymałem od kumpla oryginalne ,  używki i nowe delphi)  wymiany , podmiany , zamiany nic już nie dają.  Zimny odpali i po chwili zgaśnie. Za pomocą zworki odczytałem dziś błędy i są jak w tytule.

Zwracam się do Was o pomoc , bo już nie wiemy gdzie szukać dalej. Czy kombinować z zaworem sterowania fazami rozrządu? Czy może padł sterownik (komputer silnika)?   – bo gdzieś czytałem o takim przypadku w Mikra. Czy możliwe , że nowy łańcuch znów się rozciągnął po 3-4 tyś km???

Ze wszystkiego co wyczytałem , to takie objawy ustępowały po wymianie łańcucha , tutaj niestety ustąpiły tylko chwilowo , więc już sam nie wiem.

Ryzykować jeszcze i kupić dwa nowe oryginalne czujniki? – było gdzieś , że po wymianie łańcucha nie odpalał i dopiero wymiana dwóch czujników na ori pomogła.

Pozdrawiam i czekam na sugestie i porady


Edytowane przez buldog

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top