Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Ciężkie odpalanie na zimnym silniku

Ciężkie odpalanie na zimnym silniku

Witam,

W lipcu 2017 zakupiłem Murano które zostało sprowadzone do Polski z USA w 2015 roku. Przed zakupem auto zostało sprawdzone w ASO i wszystko było ok. W sierpniu 2017 zamontowałem instalację gazową i tak przejechałem jakieś 20 tys. km bez żadnych problemów. W styczniu 2018 zaczęły się pierwsze problemy z odpalaniem na zimnym silniku. Za pierwszym razem samochód nie odpalał trzeba było zakręcić jeszcze raz i wtedy odpalał. Później problemu nie było przez kilka, kilkanaście dni i znowu to samo. Od wiosny gdy przyszły ciepłe dni problem zniknął więc sprawę zbagatelizowałem. We wrześniu problem wrócił. Ponownie na zimnym silniku problemy z odpalaniem a jak już odpalił to nie trzyma obrotów i na biegu jałowym szarpie. Dodatkowo przy odpalaniu czuć benzynę. Na początku wizyta u gazownika – podpiął komputer, wymienił filtry i wg niego wszystko ok. Następnie wizyta w serwisie wymiana wszystkich filtrów, podpięcie komputera – i pokazuje że brak zapłonu na trzecim cylindrze. Wymiana wszystkich świec oraz cewki na trzecim cylindrze. Błąd skanowany, dwa dni chodzi dobrze a później znowu problem z odpalaniem i znowu szarpanie silnikiem. Dodatkowo problem się nasila. Czasami trzeba kręcić nawet z 20 min zanim odpali. Wizyta u następnego mechanika – niby najlepszy w mieście. Auto u niego stoi tydzień i w końcu mówi że padły sondy lambda. Za jego namową sondy zostają wymienione i twierdzi że to pomoże. Po wymianie sond wizyta u gazownika konfiguracja wtrysków pod nowe sondy, ponowne ustawienie mapy gazu i problemy z odpalaniem jak były tak są dalej. Po drodze kilkanaście konsultacji z różnymi mechanikami i specjalistami od gazu. Za namową jednego odpiąłem akumulator na 20 min aby komputer się zresetował. Nic to nie pomogło wręcz zaszkodziło – w tym momencie auto potrafi zgasnąć przy dojeżdżaniu np do świateł. Drugi doradził żeby pojeździć tydzień na samym paliwie – zakręciłem butlę z gazem, wypaliłem cały gaz z instalacji i żadnej poprawy.

Jutro wybieram się do „swojego” mechanika (ten który kazał wymieniać sondy lambda) i mam nadzieję że coś nowego wymyśli.

Między czasie chciałem się zapytać czy ktoś ma jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić ewentualnie doradzić jakiegoś sprawdzonego mechanika od Murano w Polsce (woj. zachodniopomorskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie)

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top