Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > [N15] GA14DE Nie odpala

[N15] GA14DE Nie odpala

Witam, mam problem ze swoją almerą. Auto kupiłem parę miesięcy temu i nie było z nim żadnych problemów, dwa tygodnie temu pierwszy raz pojawił się problem gdy odpaliła i po chwili zgasła, palił się check i nie chciała w ogóle odpalić. Po odłączeniu akumulatora problem znikł, i auto jeździło dwa dni bez problemów. Gdy ponownie po 2 dniach przestała odpalać zacząłem szukać przyczyny, i myślałem że problem się rozwiązał gdy wymieniłem przekaźnik od pompy paliwa za skrzynką z bezpiecznikami (auto na włączonym zapłonie i zaczęła pompa chodzić i gasnąć check, i po chwili zapalał się znowu i pompa się wyłączała i tak parę razy). Chwilowo to pomogło bo auto znów odżyło.

A wczoraj robiąc krótką trasę auto nagle zgasło i zapalił się check, i zanim wytracił całkowicie prędkość po paru sekundach check zgasł i auto jechało dalej. Będąc na miejscu zgasiłem na chwilę auto, i za pierwszym razem nie odpaliło, dopiero za drugim razem odpalił i bez żadnych problemów już dojechał do domu. I na chwilę obecną auto już nie odpala wcale. Z 3-4 razy miałem wcześniej w ciągu ostatnich dwóch tygodni już taką sytuację że auto na ułamek sekundy podczas jazdy gasło.

Robiąc samodiagnostykę pokazuje kod błędu „11” – jeden długi i jeden krótki. Z autodaty wynika że problem jest z czujnikiem położenia wału/wałka rozrządu, ale z tego co zdążyłem się dowiedzieć to ten silnik nie posiada tych czujników? I po odłączeniu akumulatora, i ponownym podłączeniu bez odpalania, robiąc samodiagnostykę od razu wyświetla się ten błąd „11”.

Mam nadzieję że ktoś pomoże mnie nakierować gdzie szukać przyczyny bo już nie mam pomysłów. Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź która mogłaby mi pomóc sobie z tym poradzić :)

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top