Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > W sieci > GREENWAY: TERAZ CZAS NA ŁADOWARKI O MOCY 100 kW

GREENWAY: TERAZ CZAS NA ŁADOWARKI O MOCY 100 kW

GreenWay Polska umożliwi kierowcom samochodów elektrycznych jeszcze szybsze ładowanie dzięki stacjom o mocy zwiększonej do 100 kW.

Da to możliwość obsługi najnowocześniejszych, dopiero wchodzących na rynek „elektryków” nowej generacji i zwiększy wydajność istniejących stacji ładowania.

Dwie stacje już zostały zmodyfikowane – Magnolia Park Wrocław i Podium Park Kraków – wkrótce kolejne.

GreenWay Polska kontynuuje proces rozbudowy wybranych stacji ładowania podnosząc ich moc z 50 do 100 kW. Dzięki temu skraca się czas ładowania najnowszych modeli samochodów elektrycznych, które mogą ładować baterie z mocą powyżej 50 kW. Obecnie dotyczy to kilku dostępnych na rynku samochodów, np. Audi e tron, Jaguar I Pace, Nissan Leaf e+, Hyundai Kona Electric, Kia e Soul.

gwp_efac2

Dodatkowo stacje o podwyższonej do 100 kW mocy pozwalają na równoczesne ładowanie dwóch pojazdów z mocą do 50 kW. Stacja rozdziela wówczas swoją moc na ładujące się jednocześnie pojazdy (jeden na złączu CCS, drugi CHAdeMO), co pozwala na szybsze uzupełnianie energii w baterii.

Liczba ładowarek o mocy 100 kW będzie stopniowo zwiększana i dotyczyć będzie urządzeń marki Delta. Tylko w tym roku pojawi się aż 10 takich ulepszonych stacji. GreenWay Polska wybiera do modernizacji stacje bazując na popycie na usługi w danej lokalizacji oraz ich bliskości względem sieci tranzytowej (autostrad i dróg szybkiego ruchu). Pod uwagę brane są także kryteria kosztowe wynikające z typu przyłączenia stacji do sieci energetycznej

Na razie modernizowane będą tylko punkty podłączone do sieci wewnętrznej innych obiektów, gdyż stacje przyłączone bezpośrednio do sieci OSD generują zbyt wysokie, w stosunku do obecnego popytu na usługi ładowania, koszty stałe wynikające z taryfy dystrybucyjnej za moc umowną.

Dodatkowo – w połowie 2019 roku – GreenWay Polska zainstaluje pierwsze w Polsce ultraszybkie ładowarki o mocy do 350 kW na autostradzie A1 na odcinku Grudziądz- Toruń na MOP Malankowo w obu kierunkach. Kolejne stacje tego typu będą instalowane jeszcze w tym roku na innych odcinkach autostrad.

– Rynek pojazdów elektrycznych rozwija się zgodnie z wymaganiami konsumentów, zatem wkrótce na ulice wyjadą pojazdy elektryczne kolejnej generacji umożliwiające pokonywanie znacznie dłuższych dystansów, które ładować się będą z mocą 100 i więcej kilowatów. To wymaga także modernizacji naszych stacji ładowania. Wychodzimy więc już teraz naprzeciw tym przyszłym potrzebom naszych klientów – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Źródło: NewsAuto ->

NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top