Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Instrukcja – myPOIs i myPOIWarnings, wgrywanie,edycja itd.

Instrukcja – myPOIs i myPOIWarnings, wgrywanie,edycja itd.

Generalnie do zabawy potrzebny jest pendrive (USB 2.0) sformatowany na komputerze w FAT32. Na PC należy na pendrivie utworzyć katalog myPOIs a w nim kolejny katalog myPOIWarnings. Jako dane będziemy używać plików w formacie .csv (edytowalne w Excelu).

W folderze myPOIs będą dane punktów, które będzie można wykorzystać w nawigacji jako CEL np. ulubione miejsca: dom, praca itp. O tych miejscach nie będziemy ostrzegani przez nawigację (ani sygnałem ani komunikatem) gdy znajdziemy się w pobliżu.

W folderze myPOIWarnings będą natomiast dane punktów o których istnieniu chcemy być ostrzegani, tu przede wszystkim radary stacjonarne, odcinkowe, patrole policji z radarem itd. Gdy zbliżymy się do takiego punktu nawigacja wyświetli komunikat tekstowy i wyda dźwięk BEEP. Niestety w nawigacji CONNECT jesteśmy ostrzegani, że punkt znalazł się w odległości o określonym promieniu od samochodu a nie na trasie którą się poruszamy (w ustawieniach mamy jednak wybór tego promienia 250m, 500m itd.). Nie można też załadować do nawigacji własnej ikony punktu czy własnego dźwięku, tak już jest. Podczas jazdy punkty na mapie prezentowane są ikonką „aparatu”.

Do folderu myPOIs kopiujemy zatem przygotowany plik o nazwie np. ulubione.csv lub osobiste.csv czy własne.csv itp. Zapis w pliku, kolejne linie arkusza powinny mieć ciąg np.: 21.00550,52.23218,Palac Kultury i Nauki. Współrzędne własnych punktów odnajdziemy bez problemu na Google Maps. UWAGA: CONNECT nawet ze spolszczonym softem, w opisach punktów wyświetla poprawnie tylko jedną polską czcionkę „ó”.

Pozostało już tylko wgrać nasze POI do CONNECTa:

1.Włożyć pendrive do gniazda USB w aucie.

2. Uruchomić CONNECT i wcisnąć SETUP, wybrać NAVIGATION potem POI SETUP potem Download My POIs now.

3. Powinien wyskoczyć komunikat o znalezieniu nowych POI, zatwierdzić. UWAGA: Każde kolejne wgranie nowych czy zmienionych punktów kasuje poprzednie dane. Warto więc mieć gdzieś swoją bazę plików POI i w nich dopisywać nowe punkty lub wykonywać zmiany.

A tu jeszcze obowiązkowa rzecz – aktualna baza radarów i innych niezbędnych punktów myPOIWarnings –Polska. Poświęciłem wiele godzin by dostosować te dane do NISSAN CONNECT.

https://megawrzuta.pl/download/20067d021fa9405bd5b0b08e980a7e7a.html

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top