Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Dźwięki z silnika przy przyspieszaniu

Dźwięki z silnika przy przyspieszaniu

Panowie, mam mały problem z samochodem i chciałbym się zając nim jak należy – na początku wypytując gawiedź. Mam Q11 od 2 lat i do tej pory zero problemów. Jeździło się płynnie i przyjemnie. Ale kilka tygodni temu koleżanka z pracy poprosiła mnie o pomoc w rozruchu jej zdechlaka metodą na hol. Podczepiła się do mnie liną i gdy ruszyliśmy próbowała się odpalić. Zrobiła to tak nieumiejętnie, że szarpnęło mną jak psem na łańcuchu. Od tamtej pory zauważyłem, że jakkolwiek nie ruszał bym z miejsca z jedynki to trzęsie samochodem jak kotem po tabletkach – chyba, że robię to baaaardzo delikatnie wchodząc na dużo wyższe obroty niż jest to konieczne.

Co więcej, samochód w konkretnych momentach jazdy zaczął mi się dławić. Np. gdy ruszam i depnę go trochę bardziej na 2/3 biegu, ale jednocześnie mamy lekko pod górkę to słychać – hmmm jakby to nazwać – kilka kliknięć/uderzeń/przeskoków. Dźwięk dobiega wyraźnie w dolnej części, za deską rozdzielczą, gdzieś po prawej stronie od pedału gazu. Na tą krótką chwilę auto również traci moc. To samo się dzieje gdy już na 5/6 biegu mocniej wcisnę gaz np. przy wyprzedzaniu, tylko ton tych dźwięków jest inny.

Na samochodach znam się mniej niż bardziej, więc chciałbym usłyszeć od Was opinię na ten temat zanim gdzieś go zaprowadzę. Wszelkie pomysły i podpowiedzi jak to ugryźć będą dla mnie cenne. No i mimo wszystko – pomagajcie koleżankom z pracy (:

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top