Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > W sieci > HONDA, SKODA I NISSAN ZAWIESZAJĄ PRODUKCJĘ

HONDA, SKODA I NISSAN ZAWIESZAJĄ PRODUKCJĘ

Honda poinformowała pracowników i dostawców, że produkcja w Honda of the UK Manufacturing (HUM) w Swindon w Wielkiej Brytanii zostanie tymczasowo zawieszona z powodu wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19).

Kroki te podjęto w świetle rosnących trudności w łańcuchu dostaw oraz ze względu na dobro pracowników Hondy.

Obecnie przewiduje się, że wznowienie produkcji nastąpi 6 kwietnia, jednak będzie to zależeć od wskazówek rządu i służby zdrowia, a także warunków rynkowych i dostaw.

ŠKODA ZAMKNĘŁA FABRYKI

Škoda w porozumieniu z Grupą Volkswagen i związkiem zawodowym KOVO zawiesiła produkcję w czeskich fabrykach w Mladá Boleslav, Kvasiny i Vrchlabí z powodu pandemii koronawirusa. Fabryki pozostaną zamknięte przez minimum dwa tygodnie i zamykane są po kolei w ścisłym powiązaniu z łańcuchem dostaw, aby umożliwić jak największą płynność procesu.

Wznowienie prac planowane jest na 6 kwietnia. Tymczasem produkcja modeli Škody została wznowiona w fabrykach zlokalizowanych w Chinach. W Indiach i Rosji produkcja przebiega zgodnie z planem.

– Zatrudniamy 37 000 pracowników w samej Republice Czeskiej, z tego powodu nasza odpowiedzialność wykracza daleko poza bramy fabryki. Należy zrobić wszystko, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa w celu ochrony tych, którzy są szczególnie narażeni – osób starszych i z chorobami przewlekłymi. Ponadto kanały sprzedaży na większości rynków osłabiły się w wyniku decyzji rządów poszczególnych krajów – komentuje Bernhard Maier, dyrektor generalny Škoda Auto.

Zespół koordynacyjny stale monitoruje i ocenia bieżącą sytuację. W zakładach produkcyjnych marki na terenie Czech odnotowano trzy potwierdzone przypadki koronawirusa do godziny 15:00 19 marca 2020 r.

Początkowo Škoda będzie finansować konsekwencje tej trudnej sytuacji z własnych środków. Celem firmy jest zabezpieczenie wszystkich pracowników oraz utrzymanie ich na pokładzie. W obecnym momencie nie jest możliwe przewidzenie konsekwencji i czasu trwania kryzysu. We współpracy ze związkami zawodowymi, prowadzone są rozmowy z rządem w sprawie możliwości otrzymania wsparcia.

17 marca, w związku z pandemią, produkcja pojazdów w zakładach Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii została zawieszona do odwołania. Będziemy monitorować kwestię zakłóceń w łańcuchu dostaw i popytu rynkowego w miarę rozwoju sytuacji.

W Hiszpanii, 19 marca Nissan ogłosił tymczasowe zwolnienie z obowiązku pracy na skutek “Siły Wyższej” tych pracowników, którzy ucierpieli w wyniku COVID-19 w zakładach Nissana w Barcelonie oraz w pobliskich zakładach Montcada i Sant Andreu w Katalonii. Obejmuje ono około 3 000 osób i będzie kontynuowane zgodnie ze specjalnymi środkami wprowadzonymi przez władze hiszpańskie.

Produkcja pojazdów w Barcelonie została zawieszona od piątku 13 marca z powodu ograniczeń w ruchu, które miały wpływ na lokalną bazę zaopatrzeniową. Produkcja została również wstrzymana w zakładzie Nissana w Ávili, od 16 marca do odwołania, a od 19 marca także w Kantabrii.

NISSAN TAKŻE NIE PRODUKUJE

17 marca, w związku z pandemią, produkcja pojazdów w zakładach Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii została zawieszona do odwołania. W Hiszpanii, 19 marca producent ogłosił tymczasowe zwolnienie z obowiązku pracy na skutek “Siły Wyższej” tych pracowników, którzy ucierpieli w wyniku COVID-19 w zakładach w Barcelonie oraz w pobliskich zakładach Montcada i Sant Andreu w Katalonii.

Obejmuje ono około 3 000 osób. Zwolnienie z obowiązku pracy będzie kontynuowane zgodnie ze specjalnymi środkami wprowadzonymi przez władze hiszpańskie.

Produkcja pojazdów w Barcelonie została zawieszona od piątku 13 marca z powodu ograniczeń w ruchu, które miały wpływ na lokalną bazę zaopatrzeniową. Produkcja została również wstrzymana w zakładzie w Ávili, od 16 marca do odwołania, a od 19 marca także w Kantabrii.

Źródło: NewsAuto ->

NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top