Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Olej skrzyni biegów – 6 biegowy manual 2008r

Olej skrzyni biegów – 6 biegowy manual 2008r

Hej,

Mam nyske z 2008r (2.5 171KM z vin wychodzi, że hiszpan) w 6 biegowym manualu i czeka mnie jutro (w sumie to już dziś) wymiana półosiek z przodu, oraz przy okazji wymiana oleju w silniku.

Przeglądam forum i jakoś albo nie umiem używać opcji szukaj, albo po prostu tego nie ma, a zauważyłem, że niektóre chłopaki mają tu naprawdę spore pojęcie więc uznałem, że warto zapytać:)

1. (nieaktualne – odpowiedź niżej w tym poście) Czy orientuje się ktoś , jakiej średnicy wewnętrznej i grubości  jest w tym aucie podkładka miedziana pod korkiem spustowym oleju? 

Po tym co widzę w sklepach internetowych to do tego modelu jest rozbieżność od średnicy wewnętrznej 10mm i grubości 1mm do nawet 20mm i 3mm grubości (to chyba spowodowane powierzchnią, która się później przy dokręcaniu spłaszczy?) i teraz nie wiem, czy jechać pytać do sklepu motoryzacyjnego (mam kawałek drogi :P ) czy kupić w budowlanym zwykłą podkładkę miedzianą o wymiarze XY i wystarczy?

 

(— w trakcie pisania postu znalazłem odpowiedź na 1 pytanie w starych papierach z serwisu.

Podkładka / uszczelniacz , który mi założyli będąc ostatni raz w serwisie ma oznaczenie 1102601M02 i takie coś niedługo pojadę kupić.)

 

2. Dawno się w takie wymiany nie bawiłem samodzielnie (z 10? 15 lat?) i jeszcze nie zaglądałem w tym celu „od spodu” jak tutaj jest w manualnej skrzyni rozwiązane, a w instrukcji obsługi pisze tylko o wymianie oleju w automacie – ale dobrze kombinuje, że jak to manual to raczej skrzynia ma tu wspólną miskę olejową z silnikiem i jak wyjmę półoś to zleci mi olej z silnika? W sensie – nie ma tu osobnego oleju do silnika i do skrzyni tak jak np w automatach tylko jest wspólna miska i olej?  Czy to już raczej „za nowy klekot” i skrzynia ma osobny olej i muszę coś do zalania dokupić?

W papierach serwisowych mam wymieniony tylko silnikowy i do mostów – o skrzyni ani słowa… Więc albo dobrze kombinuje, albo w serwisie oleju w manualu nie wymieniają sami z siebie?

 

Domyślam się, że to pytania z poziomu „noob – 1” ale nie mam kanału ani drugiego auta (jak by czegoś w trakcie brakło) i wolałbym mieć pewność, że mam pod ręką wszystko co potrzebuję, zanim wylewarkuję grata i zabiorę się za rozbieranie. 

Pozdrawiam,

R.

 

edit:

teraz tak siedzę i myślę .. jak tam jest napęd stały na tył, a na przód/4wd tylko dołączany… to ośki w ogóle wchodzą bezpośrednio do skrzyni czy w jakieś inne ustrojstwo? ;p


Edytowane przez sqnekzary

dodano treść

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top