Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Wymiana belki przedniej w J10

Wymiana belki przedniej w J10

Temat może być istotny dla innych użytkowników, których takie zagadnienie może spotkać lub z pewnością spotkało, bo belki przednie w QQ I generacji strasznie gniją. A przy okazji mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat dopasowania tej części.

Otóż przerdzewiała belka przednia wymaga oczywiście wymiany. Wszelkie zabiegi piaskowania i malowania mogą nieco przedłużyć żywotność tego elementu ale czy warto takie zabiegi czynić oszczędzając na bezpieczeństwie ? Według mnie zupełnie nie warto. A więc wymiana belki to dla mnie oczywista sprawa w takiej sytuacji. Moja belka po 10 latach użytkowania, oprócz widocznych śladów rdzy w jednym miejscu była po prostu dziurawa.

Nowa belka przednia to dylemat kupna w ASO koszt 2500 do 3000 zł. (numer katalogowy oryginału 54400JD70A) lub jedynego zamiennika tej części u nas w kraju, którym jest producent NTY (numer zamiennika NTY to: ZRZ-NS-005) koszt 1100 zł. I tu mała uwaga zwracajcie uwagę aby zamiennik był właśnie odpowiednikiem numeru oryginału, może to oczywiste ale mechanik może proponować również zamiennik NTY o oznaczeniach ZRZ-NS-003 dedykowany do 1,5 Dci nieco tańszy bo za 900 zł. Pozornie ten do 1,5 Dci też pasuje. Pozornie bo nawet geometria była ok a sprawdzana była u innego mechanika niż ten, który montował belkę w moim QQ. Właśnie u mnie zamontowana została belka od 1,5 Dci i pozornie pasowała aż do wymiany oleju i oczywiście filtra oleju. Otóż filtra oleju przy zamontowaniu tej belki w 2.0 Dci nie można wymienić. Po odkręceniu opiera się na nowo wymienionej belce i ani rusz w żadną stronę chyba, że na siłę a wówczas na pewno zniszczeniu ulegnie obudowa filtra. Oczywiście przy starej (oryginalnej belce) tego problemu nie miałem.

Na szczęście mój mechanik wyraził wolę ponownej wymiany na swój koszt belki NTY dedykowanej do 2.0 Dci. Proszę o zwrócenie uwagi na tego rodzaju operacje a z pewnością niejeden właściciel QQ przerabiał wymianę belki przedniej.

Proszę również o wasze komentarze i informacje związane z tematem.

 

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top