Jesteś tutaj
Start > NISSAN Press > Nissan prezentuje samochód koncepcyjny Nissan Hyper Tourer, będący ucieleśnieniem przyszłej mobilności w wydaniu premium

Nissan prezentuje samochód koncepcyjny Nissan Hyper Tourer, będący ucieleśnieniem przyszłej mobilności w wydaniu premium

JOKOHAMA, Japonia – Nissan zaprezentował model Hyper Tourer – trzeci z serii zaawansowanych elektrycznych samochodów koncepcyjnych przygotowanych w związku z rozpoczynającym się 25 października salonem Japan Mobility Show. Nissan Hyper Tourer zostanie fizycznie pokazany podczas tego wydarzenia.

Ten w 100% elektryczny minivan kładzie nacisk na pielęgnowanie i zacieśnianie więzi między ludźmi podczas wspólnej podróży. Koncepcyjny Nissan Hyper Tourer skierowany jest do osób, które doceniają wyjątkowe rzeczy w życiu i cieszą się towarzystwem przyjaciół i współpracowników, bez względu na to, czy podróżują prywatnie, czy służbowo.

Nissan Hyper Tourer łączy w sobie istotę omotenashi (japońskiej gościnności) z różnymi zaawansowanymi technologiami, w tym z autonomiczną jazdą. System V2X (Vehicle-to‑Everything) oraz akumulator o dużej pojemności pozwalają na dostarczanie energii elektrycznej do domu, sklepu czy biura podczas podróży oraz w różnych sytuacjach biznesowych.

Wygląd nadwozia, który oddaje poczucie komfortu, jakiego można zaznać wewnątrz, został osiągnięty dzięki gładkim panelom i ostrym, zdecydowanym liniom podkreślającym tradycyjne japońskie piękno. Imponująca sylwetka modelu harmonijnie współgra z otoczeniem. Lepsze właściwości aerodynamiczne osiągnięto dzięki ukośnym przetłoczeniom boków przebiegającym od przedniego do tylnego błotnika, z kolei wrażenie płynnej jazdy zapewnia połączenie napędu elektrycznego i jazdy autonomicznej. Biały pas pełni rolę reflektora i charakterystycznej sygnatury świetlnej, podczas gdy opony z wzorem kumiko i łagodna, prosta linia nadwozia nadają autu charakter premium.

Przestronne wnętrze udało się osiągnąć dzięki Nissan EV Technology Vision, łączącej kompaktowe komponenty i akumulatory ze stałym elektrolitem o wysokiej gęstości energii, które zostały w innowacyjny sposób rozmieszczone w samochodzie. Rezultatem jest bardzo nisko położony środek ciężkości, który w połączeniu z zaawansowaną technologią napędu na wszystkie koła e-4ORCE zapewnia płynne i stabilne przyspieszanie oraz zwalnianie. Konsola i oświetlenie wnętrza zostały ozdobione tradycyjnymi japońskimi wzorami kumikokoushi, podczas gdy płaski panel LED w podłodze wyświetla obrazy rzeki i nieba, tworząc relaksującą przestrzeń, w której świat cyfrowy przenika się z naturą.

W pełni autonomiczna jazda pozwala kierowcy skupić się na rozmowie z towarzyszami podróży. Przednie fotele obracają się o 360 stopni, umożliwiając pasażerom siedzącym z przodu i z tyłu prowadzenie rozmów twarzą w twarz. Pasażerowie na tylnych fotelach mogą korzystać z przenośnego ekranu do obsługi centralnego wyświetlacza nawigacji oraz systemu audio z przodu kabiny. Innowacyjny system oparty na sztucznej inteligencji monitoruje wskaźniki biometryczne – w tym fale mózgowe, tętno, oddech i potliwość – i automatycznie dobiera odpowiednią muzykę oraz dostosowuje oświetlenie do nastroju użytkownika.

Koncepcyjny Nissan Hyper Tourer proponuje nową wizję podróży samochodem – łączy komfort znany z luksusowego salonu z wygodą osobowego vana w stylowym i futurystycznym wydaniu.

###

 

Nissan AMIEO (region Afryki, Bliskiego Wschodu, Indii, Europy i Oceanii)

Nissan chce stać się firmą prawdziwie zrównoważoną, która dąży do stworzenia czystszego, bezpieczniejszego i bardziej przyjaznego dla wszystkich świata. Zrównoważony rozwój jest podstawą długofalowej wizji Nissana, czyli programu Ambition 2030. W odpowiedzi na potrzeby środowiskowe, społeczne i konsumenckie o decydującym znaczeniu strategia zapowiada wprowadzenie zelektryfikowanych modeli i innowacyjnych technologii na kluczowych rynkach na świecie na rzecz wspierania mobilności. Ambition 2030 przyczynia się do realizacji celu Nissana, jakim jest osiągnięcie neutralności węglowej w całym cyklu życia produktów i działalności operacyjnej do roku 2050. Region AMIEO Nissana, którego sercem jest zakład EV36Zero, działa z myślą o przyspieszeniu przejścia na elektryczną mobilność w przyszłości.

Więcej informacji na temat naszych produktów, usług i zaangażowania na rzecz zrównoważonej mobilności znajduje się na stronie nissan-global.com. Zapraszamy także na nasze konta w serwisach Facebook, Instagram, TwitterLinkedIn oraz do oglądania najnowszych materiałów wideo na YouTube.

Źródło: Nissan News ->

NKP

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top