Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Nissan Juke 1,5 dci – Czy według was to padnięty wtryskiwacz ?

Nissan Juke 1,5 dci – Czy według was to padnięty wtryskiwacz ?

Od kilku tygodni jeżdżąc moim Nissanem Juke zauważyłem , że silnik nie pracuje równo, przyspieszenie jak na swoją moc i moment obrotowy jest kiepskie , jego kultura pracy pozostawia wiele do życzenia. Silnik zapala do strzału i z rury wydechowej nie kopci ( auto posiada DPF) . 
  W zimie na dużych mrozach  miałem pierwszą przygodę , podczas jazdy zapaliła się czerwona kontrolka check wraz z żółtą kontrolką ESP, silnik zaczął drgać, auto straciło moc. Akurat blisko był zaufany warsztat , który zdiagnozował , że filtr paliwa był zapchany i go wymienił. Kilka tygodni auto jeździło w miarę normalnie choć wyczułem , że silnik nie pracuje idealnie. 
   Dziś jadąc pod górę na 3 biegu nagle silnik zaczął drgać , oświeciła się czerwona kontrolka check i żołta ESP i na szczęście było to blisko domu więc cudem dojechałem. Wygląda to tak jak by silnik nie palił na jeden cylinder.  Po przyjeździe do domu podłączyłem samochód pod komputer i wyskoczył błąd P0201 – wtryskiwacz , cylinder 1 usterka obwodu ( szczegóły na zdjęciu poniżej) . 
    
 3840099200_1553766161_thumb.jpg  3162467900_1553766161_thumb.jpg 
      

  Po wykasowaniu błędu odpalam silnik i po chwili ponownie zapala się check i słychać z okolicy silnika takie kilkusekundowe brzęczenie , szczegóły na filmiku poniżej ( to brzęczenie od 8 sekundy filmiku) 

https://www.youtube.com/watch?v=nzcYdoBd3IA&feature=youtu.be

 Na drugim filmiku widać jak silnik drży na biegu jałowym 
https://www.youtube.com/watch?v=VEnh_FEa8ek&feature=youtu.be

  Moje pytanie , czy według was to już na 100% padnięty wtryskiwacz , czy może być jakaś przerwa w jego zasilaniu. Czy ciężko wymontować taki wtryskiwacz z silnika ?

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top