Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Układ wydechowy – tłumiki i rury, wymieniać czy spawać?

Układ wydechowy – tłumiki i rury, wymieniać czy spawać?

Hej,

 

Przy samym tłumiku środkowym przerdzewiała (puścił stary spaw?) mi dookoła rura która z niego wychodzi (w kierunku tłumika końcowego),  leci stamtąd ciepłe powietrze. Pojechałem na warsztat który zajmuje się tylko tłumikami i katalizatorami. Wjechałem tam na kanał, Pan poruszał trochę tłumikami i rurami na włączonym i wyłączonym silniku. Następnie poinformował mnie, że cały wydech od katalizatora do końca jest do wymiany. Dodał też coś w stylu, że końcowy jak i środkowy tłumik jest popękany w środku i wibruje czy faluje (niestety nie zapamiętałem dokładnie).

 

 

1. Czy po filmiku zamieszczonym powyżej jest ktoś wstanie stwierdzić, że rzeczywiście nie ma co tu spawać tylko lepiej wymienić na nowy? Jeśli będzie potrzebna lepsza jakość filmu lub zdjęcia to postaram się ogarnąć przez weekend.

2. Jak wymiana na nowy to jakiej firmy zestaw kupić? Nie chce wydać kwoty jak za zestaw z ASO ale też nie chce żeby za dwa lata wszystko kruszyło się w rękach ;) chciałbym coś trwalszego.

Panowie na warsztacie powiedzieli, że od ręki mogą wymienić to za 700 zł  już z robocizną. Wymiany mogę dokonać we własnym zakresie.

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top