Czesci Nissana - Ucando.pl
Jesteś tutaj
Start > Forumowicze posty piszą... > Grzechotanie z okolic skrzyni biegów

Grzechotanie z okolic skrzyni biegów

Witam,

Świeżo kupiłem Qashqaia od handlarza, lekko bity :), 2017 przed FL, 22 000 przejechane. Przegląd w ASO zrobiony, olej wymieniony. Wszystko OK.

Ja jednak słyszę dziwny grzechot (tak od końcówki biegu 3 i najwyraźniej na 5 i 6 biegu). W kabinie ja słyszę jakbym kamykami rzucał w coś głuchego typu aluminium. Więc pierwsze do głowy przyszedł łańcuszek. W ASO nic niepokojącego nie słyszeli. Poprosiłem osobno o jazdę ze mną i mechanik niby coś usłyszał (jemu to brzmiało jak trzaski z głośników – styl dźwięku) ale stwierdził że ledwo słyszalne, na pewno nie łańcuszek i nie wie co to by mogło być.

Zrobiłem kilka nagrań z wnętrza silnika i najgłośniej/najwyraźniej ten dźwięk jest słyszalny z okolic skrzyni biegów. „Magik” od skrzyń nie słyszał nic niepokojącego w trakcie jazdy i dopiero na nagraniu usłyszał jakby „śrubki” ale nic by z tym nie robił :)

Może ktoś coś usłyszy i pomoże lub uspokoi. Może jestem przewrażliwiony. Oto link do nagrania: link.

Dzięki za wszelkie sugestie.

Jeszcze czasy w nagraniu gdzie wg mnie najmocniej słychać (chociaż ja słyszę prawie cały czas): 0.49, 0.55, 0.59 -> 1.04, 1.15, 1.20, 1.25, 2.22, 2.30, a tu gwałtownie odpuszczam gaz: 2.36, 2.39, 2.42, no i dalej prawie do końca.

 


Edytowane przez kgizmo

Czytaj na Forum ->

Dodaj komentarz

Nie jestem robotem.


Top